Ostrzeżenie przed cyberwojną.

terminal.pngMożliwość wybuchu wojny w cyberprzestrzeni jest w obecnych czasach bardzo realna, powiedział prof. dr hab. n. mat. inż. Jerzy Gawinecki rozpoczynając swoje wystąpienie. Stopień informatyzacji różnych dziedzin życia jest wyjątkowo wysoki i jakiekolwiek incydenty pojawiające się co raz w sieciach mają wielki wpływ na pojedynczych ludzi, firmy, koncerny oraz gospodarki narodowe. Najwybitniejsi przedstawiciele polskiej nauki oraz instytucji rządowych obradowali na konferencji "Kryptografia i Bezpieczeństwo Informacji" organizowanej przez Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Wśród prelegentów nie mogło zabraknąć przedstawicieli Wydziału Cybernetyki. Swoje prezentacje wygłosili m.in. Dziekan Wydziału Cybernetyki prof. dr hab. n . mat inż. Jerzy Gawinecki, dr inż. Piotr Bora, dr Mariusz Jurkiewicz, mgr inż. Krzysztof Mańk, mgr inż. Tomasz Kijko oraz mgr inż. Kamil Kaczyński. Wydarzenie to zostało także dostrzeżone przez prasę - zachęcamy do zapoznania się z artykułem, który jest dostępny na stronie dziennika Rzeczpospolita: