Złoty medal na targach INTARG 2015

intarg logo 1            W piątek, 26 czerwca br. zakończyły się 8 Miedzynarodowe Targi Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG 2015. Targi odbywały się w nowo otwarytm centrum kongresowym ICE Kraków Congress Centre.

Patronat honorowy nad Targami objęli: Lena Kolarska-Bobińska – Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Alicja Adamczak – Prezes Urzędu Patentowego RP, Leszek Rafalski – Przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych, Ewa Mańkiewicz-Cudny – Prezes Naczelnej Organizacji Technicznej NOT, Krzysztof Jan Kurzydłowski – Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, BoSżena Lublińska-Kasprzak – Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa.

Na targach zaprezentowano 100 wynalazków z Polski i z zagranicy. Wśród prezentowanych rozwiązań znalazło się także "Mobilne urządzenie do ochrony informacji niejawnej", którego autorem jest Dziekan WCY, prof. dr hab. n. mat. inż. Jerzy Gawinecki wraz z zespołem Instytutu Matematyki i Kryptologii WCY WAT,  Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz Unizeto Technologies S.A. Wynalazek zdobył uznanie jury i został nagrodzony złotym medalem INTARG 2015.

Podstawę mobilnego urządzenia do ochrony informacji niejawnej stanowią dwa elementy:

·       specjalizowany moduł kryptograficzny klasy SP stanowiący źródło zaufania poprzez zapewnienie kontroli integralności kodu i danych konfigurujących urządzenie.

·       struktury dostępu, które pozwolą generować odpowiednie mechanizmy ochrony informacji. Do tego celu wykorzystywane są m.in. schematy szyfrowania grupowego dowolnie predefiniowaną strukturą przywilejów.

Urządzenie składa się z internetowej aplikacji oraz sprzętu, który swoim kształtem przypominał będzie pastylkę, która będzie podłączana do urządzenia mobilnego. To właśnie kolor tej pastylki (zielony- urządzenie bezpieczne, czerwony- urządzenie zhakowane) będzie stanowił dla użytkownika informację na temat bezpieczeństwa jego urządzenia.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

intrag gold