Targi IPITEX Bangkok 2019

 

dyplom Bangkok K. Kaczyński WAT    6 lutego 2019 zakończyła się kolejna edycjaMiędzynarodowych Targów Wynalazczości IPITEX 2019, organizowanych przez National Research Council of Thailand.Wystawcami Międzynarodowych Targów Własności Intelektualnej, Wynalazków, Innowacji i Technologii w Bangkoku IPITEX są instytuty badawcze, wyższe uczelnie, przedsiębiorstwa innowacyjne oraz młodzież szkół średnich i wyższych. Z roku na rok przybywa również międzynarodowych wystawców oraz zwiedzających.  

    Uroczystość otwarcia targów swoją obecnością zaszczycił premier Tajlandii, ACM. Prajin Juntong a polskie stoiska odwiedziła pani Agnieszka Dyszlewska, Konsul Ambasady RP w Tajlandii. 

   Dzięki aktywnemu wsparciu rządu Tajlandii, targi mają rangę bardzo prestiżowego wydarzenia i są doskonałą okazją do nawiązania kontaktów z czołowymi postaciami na rynku azjatyckim. Targi umożliwiają wystawcom również profesjonalną prezentację i promocję produktów stwarzając ku temu idealne warunki. Prezentacja wynalazków podczas Targów IPITEX  to pierwszy krok do nawiązania kontaktów biznesowych z producentami, inwestorami oraz podmiotami zainteresowanymi współpracą. Misją targów jest ugruntowanie i rozwój współpracy pomiędzy wynalazcami z Tajlandii i zagranicy. W ramach Thailand Inventors’ Day organizator zaprasza wystawców do udziału w licznych ceremoniach, konferencjach oraz spotkaniach z udziałem przedstawicieli przemysłu, biznesu i nauki, organizacji PR.  

    Wojskowa Akademia Techniczna była reprezentowana przez mgr. inż. Kamila Kaczyńskiego, pracownika Instytutu Matematyki i Kryptologii, Wydziału Cybernetyki i jego wynalazek "System steganograficzny wykorzystujący losowe kody liniowe". Rozwiązanie zostało wyróżnione brązowym medalem IPITEX 2019 oraz nagrodą specjalną B. Smart Care Tech of Sudan. Zastosowane w stegosystemie metody kodowania syndromami losowych kodów liniowych pozwalają na poprawę wszystkich parametrów wybranego alorytmu steganograficznego, co przekłąda się zarówno na zwiększenie pojemności, jak i na obnizenie liczby wprowadzonych do nośnika zniekształceń. Modyfikacja taka może zostać wykorzytana do wytworzenia tajnego kanału łączności, np. poprzez popularne komunikatory internetowe.  

    Ogółem na targach zaprezentowało się ponad 443 wystawców z  25 krajów. Wydarzenie odwiedziło ponad 5000 osób. Poza wystawami z Polski swoje wynalazki prezentowali również wystawcy z  Malezji, Indonezji, Kanady, Chin, Chorwacji, Czech, Egiptu, Indii, Iranu, Japonii, Macao, Sudanu  Tajwanu i Rumunii. Wszystkie wynalazki wzięły udział w konkursie, w ramach którego jury, dokonało ich oceny przyznając medale i dyplomy. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie medali odbyło się 6 lutego. W czasie uroczystości zostało nagrodzonych wiele wynalazków, a wystawcy z Polski odnieśli znaczący sukces. 

 

Uwaga! Ten serwis wykorzystuje cookies i inne podobne technologie! Polityka cookies.